Paslanmaz Profil Üretimi

Paslanmaz Profil Üretimi

Paslanmaz Profil Üretimi. Paslanmaz Profil için çeşitli üretim yöntemleri ve yüzeyler sunulmaktadır. Paslanmaz profiller kare, dikdörtgen, kanallı vb gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu nedenle, diğer demirli metallere benzer şekilde standart sıcak ve soğuk haddeleme kullanarak özel şekiller ve profiller üretilebilir. Lazer füzyonu ve hibrit profil yapımı gibi en son teknolojiler de kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli kaliteler ve alaşımlar ve ölçüler sunulmaktadır.
Paslanmaz Profil Üretimi
Paslanmaz Profil Üretimi

Paslanmaz Profil Üretimi Sıcak Haddeleme Yöntemi

Sıcak haddelenmiş paslanmaz ve alaşımlar, yaklaşık 2012 Fahrenheit derece sıcaklıkta sürekli bir haddeleme işleminde oluşturularak üretilmektedir. Bu, büyük boyut çelik üretim endüstrisinde çok ekonomik bir teknolojidir. Genel bina ve yapı bileşenlerine uygun paslanmaz çelik profiller ile sonuçlanır. Bu işlem ile paslanmaz çelik kirişler, kolonlar, kanallar, paslanmaz çelik köşebentler ve düz çubuk bölümleri gibi özel şekiller üretebiliriz.

Paslanmaz Profillerin Soğuk Haddelenmesi ve Soğuk Çekilmesi

Soğuk haddelenmiş paslanmaz profiller, ortam sıcaklığında sürekli bir haddeleme işlemi kullanılarak paslanmaz borudan oluşturularak üretilir. Bu, daha küçük profiller üretmek için son derece verimli bir yöntemdir. Soğuk işlem, güçlü, dayanıklı ve sünek parçalar üzerinde mükemmel bir yüzey kalitesi sunmamızı sağlar. Soğuk çekme işlemi, paslanmaz boruların türk kafası denilen kalıplardan geçmesiyle paslanmaz profile dönüştürülmesi olarak açıklanabilir. Belirli ölçüde paslanmaz profil üretmek için gereken ölçüde paslanmaz boru makinaya bağlanır. Daha sonra türk kafası denilen kalıplardan geçerek paslanmaz profil şeline gelmeye başlar. Soğuk çekilmiş paslanmaz profiller, müşterilerimizin ihtiyacına göre üretilebilir. Yüzeyleri temiz ve toleransları iyidir. Bunun sayeinde herhangi bir işlem yapılmak istendiğinde daha az uğraş verdirir.

Lazer Sigortalı Özel Profiller

Lazer füzyon işlemi yeni ve verimlidir. Bu yöntem aynı zamanda son derece çok yönlü olma ve neredeyse sınırsız tasarım seçenekleri ve yetenekleri sunma avantajına sahiptir. Lazer füzyon üretim yöntemi, lazerle kaynaşmış profiller oluşturmak için ayrı bileşenleri hassas bir şekilde birbirine kaynak yapar. Bunlar arasında açılar, kirişler, paslanmaz çelik kanallar, içi boş şekiller ve çeşitli özel profiller bulunur. Bitmiş kenarlarda keskin çizgiler vardır. Kaynaklar yekpare ve çok temizdir. Ek olarak, lazer en son teknolojiyi kullanır. Lazerle kaynaşmış özel profillerde elde edilen yüzeyler tipik olarak diğer üretim yöntemlerinden daha iyi bir kaliteye sahiptir. Her türlü paslanmaz profil ve daha nice paslanmaz ihtiyaçlarınız için bize ulaşın.
Mesut Paslanmaz
Güven Verir
                        Mesut Paslanmaz                                www.mesutpaslanmaz.com.tr Instagram     Facebook     LinkedIn